|||

Jak wykonać zabieg parafinowy na dłonie?

Piękne i zadbane dłonie to ozdoba każdej kobiety. Niestety, upływ czasu i niekorzystne działanie środowiska mogą i na nich odcisnąć swe ślady. Pośród różnych maseczek, kremów i kuracji przeznaczonych do pielęgnacji rąk, najlepsze efekty daje zabieg parafinowy.

Parafina zawiera substancje natłuszczające i pomaga zatrzymać wilgoć w naskórku. Podgrzana, długo zachowuje ciepło, pomagając wchłonąć się substancjom zawartym w kosmetykach. Po zabiegu i przez kilka kolejnych dni, skóra dłoni jest cudownie miękka, odżywiona i nawilżona. Dlatego warto odwiedzić gabinet kosmetyczny i zafundować sobie zabieg parafinowy. Ceny zaczynają się już od 30 złotych w górę. Zabieg można też wykonać w domu. Jest równie skuteczny lecz jego przygotowanie wiąże się z pewnymi niedogodnościami.

Przede wszystkim w aptece lub sklepie internetowym należy zakupić parafinę. Nie można do tego użyć zwykłej świeczki, bo ta wykonana jest ze stearyny. Trzeba też przeznaczyć naczynie do jej rozgrzania. Parafinę należy podgrzewać w kąpieli wodnej, zachowując ostrożność. Po podgrzaniu przelać do szerszego naczynia tak, aby wygodnie było włożyć całe dłonie. Należy bardzo uważać na temperaturę.

Przed zabiegiem dłonie należy wymasować peelingiem, najlepiej drobnoziarnistym, opłukać i osuszyć. Następnie nałożyć maseczkę odżywczą lub krem. Bardzo dobrze nadaje się do tego mleczko kolagenowe.

Gdy dłonie są przygotowane, można je już całe zanurzyć w parafinie. Gdy parafina zastygnie, ręce należy wsunąć do foliowych rękawiczek, a na nie nałożyć rękawice frotte. Teraz pozostaje tylko poczekać około 15 minut, po tym czasie parafinę wraz z woreczkiem usuwa się.

Aby zabieg parafinowy przyniósł jak najlepsze efekty, powinno się go powtarzać raz w tygodniu przez trzy miesiące

(u)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *