ZARADNE BABKI. pl


MIESZKANIE

Sposoby naszych prababek na zwalczanie moli, prusaków, pcheł, pluskiew i myszy


Poniższe rady pochodzą z dawnych, przedwojennych źródeł. Nasze babki i prababki swoimi sposobami próbowały pozbyć się z domu niechcianego towarzystwa. Czasy się zmieniły, problemy pozostały. Komu starczy cierpliwości albo woli mniej chemiczne metody, może wypróbować.


Zwalczanie moli


W pomieszczeniu, w którym zagnieździły się mole należy ustawić bardzo mocno rozgrzaną cegłę. Na nią wylać szklankę octu. Para powinna napełnić całe pomieszczenie z molami. Zostawić na kilka godzin. Wywietrzyć.


Zwalczanie prusaków


Przez kilka dni z rzędu, w miejscu, w którym pokazują się prusaki wykładać trutkę zrobioną z 4 części cukru, 3 części boraksu, 2 części mąki i 1 części niegaszonego wapna. Do trutki nie mogą mieć dostępu dzieci i zwierzęta.


Zwalczanie pcheł

Co kilka dni posypywać miejsca zagnieżdżenia się pcheł sproszkowaną miętą.

Zwalczanie pluskiew

Świeże liście orzecha rozłożyć w meblach, w których zagnieździły się pluskwy. Oprócz tego również w innych miejscach pokoju. Wymieniać co kilka dni. W szafach zasuszone liście mogą pozostawać przez kilka miesięcy.


Zwalczanie myszy


Myszy nie znoszą zapachu karbolu oraz mięty. Można w spiżarni zawiesić pęki ziela mięty a w ewentualne otwory, krórymi wchodzą myszy pozatykać szmatkami nasączonymi karbolem. Najlepszy jednak wg babć jest dobry kot.


Sprawdź, gdzie znajdziesz skuteczne preparaty do zwalczania szkodników w twoim domu.

Przeczytaj również:

  1. Mole w domu! Skąd się wzięły i jaki jest na nie sposób
  2. Ziołami w mole!
  3. Prusaki i karaluchy w domu
  4. Jak skutecznie pozbyłam się prusaków


  5. Więcej artykułów

Akcje charytatywne-Kontakt-Mapa witryny- Polityka prywatności
© Copyright by "www.zaradnebabki.pl"